Projekt Marek
czyli
kim właściwie jest Jezus?

Zapraszamy do udziału w 10 odcinkowym kursie onlinedla całych rodzin i nie tylko.
Poznacie 10 kluczowych wydarzeń z ewangelii św. Marka.
Po tym kursie już zawsze
będziecie inaczej patrzeć na ewangelię.

Nasza przygoda z Panem Jezusem rozpoczęła się, kiedy byliśmy na studiach. Od tego czasu systematycznie poznajemy Pismo św. i pomagamy innym poznać je lepiej.
Nie tylko uczymy jak zrozumieć Pismo św., ale też jak zastosować je w swoim życiu i życiu całej rodziny.

Zapisz się, a:

za kilka minut dostaniesz e-mail z filmikiem przygotowującym Cię do kursu, a od jutra przez 10 dni rano otrzymasz e-mail z nagraną wideo lekcją, dzięki której:

– uzyskasz wskazówki do odkrycia nowych rzeczy w ewangelii Marka,
zobaczysz jak różne wydarzenia układają się we wciągającą fabułę,
zrozumiesz trudniejsze słowa, kulturę tamtych czasów, postępowanie bohaterów,
– zobaczysz jak tamte czasy przypominają nasze a dzięki temu lepiej zrozumiesz co tam się dzieje i co powinieneś zrobić dzisiaj,

– zadamy Wam praktyczny challenge wynikającym z tego fragmentu,
– po tych 10 spotkaniach nauczycie się lepiej rozumieć i stosować w swoim życiu to, co czytacie w Piśmie św. a wasze dzieci zrozumieją, że życie Jezusa było osadzone w bardzo konkretnej rzeczywistości.

W ciągu kilku minut otrzymasz e-mail z potwierdzeniem zapisu.

Zapisując się oświadczasz, że

Bardzo fajne przygotowanie i wprowadzenie do Ew Marka. Dla jednego z synów było nowością wyjaśnienie pierwszego zdania Ewangelii, drugi zdawał kilka pytań do tego co usłyszał. Zaskoczyło nas jeszcze to, że rzeka Jordan jest taka wąską, że duże łodzie rybackie raczej nie miały szans się na niej minąć 🤔. Czekamy z niecierpliwością na dzisiejsze studium.” (Piotr)

A tutaj jeszcze jeden z powodów, dla których warto wziąć udział w tym projekcie:

„To jest po pierwsze czytelny, po drugie język komunikatywny, więc z pewnością osoby, które są na początku swojej drogi z czytaniem Biblii nie będą czuły się zagubione, zdezorientowane, zniechęcone, że nie rozumieją (to częste zastrzeżenia do języka tłumaczonych Biblii). Świetnie, że jest krótko, konkretnie, dowcipnie.
Przykłady z życia wzięte, skracają dystans czasowy między wydarzeniami z Biblii a teraźniejszością, pomagają utożsamić się z bohaterami tekstu, a to oczywiście ułatwia jego zrozumienie.” (Beata)

Tematy kolejnych spotkań to:

#0 Przygotuj się
#1 To nie był przypadek.  (Mk 1,1-12)
#2 Jedni Go kochali, inni nienawidzili.   (Mk 3,1-19)
#3 Różnica między wiarą a niewiarą.   (Mk 6,1-15;30-31)
#4 Od entuzjazmu do zwątpienia.   (Mk 8,1-26)
#5 Nie myśl po ludzku, ale po Bożemu.   (Mk 8,27-9,2)
#6 Lekcje w drodze.   (Mk 10,32-45)
#7 Czy mojego Syna uszanują?   (Mk 12,1-12)
#8 Najważniejsza Pascha.     (Mk 15,20-41)
#9 Zaskakujący poranek.     (Mk 16,1-8)
#10 Kto uwierzy będzie zbawiony.    (Mk 16,9-20)

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie nas przez kurs. Usłyszeliśmy kilka zupełnie nowych informacji, np.: nazwanie kobiet które chodziły z Jezusem UCZENNICAMI, to pierwszy raz usłyszeliśmy w wykładzie, a już trochę z racji wieku przeczytaliśmy i wysłuchaliśmy. Zobaczyliśmy Jezusa w drodze, ciągle wśród ludzi.
Ludzie 2000 lat temu nie różnili się od współczesnych w swoich wyobrażeniach o Bogu i reakcjach na to, co usłyszeli od Jezusa. SUPER materiał na spotkania w małych, początkowych grupach.
Pozdrawiamy i błogosławimy w dalszej służbie dla PANA. (Ania i Gienek)

Chcę wyrazić wielkie uznanie za niezwykłe w skondensowanej pigułce – lekcje z Marka. Praktycznie z mapą umiejscawiającą te wiekopomne wydarzenia- które miałam wrażenie – ciągle dzieją się namacalnie. Umiejętne prowadzenie słuchacza przez Anię i Piotra dawało sugestywną głębie PRAWDY.
Autor Ewangelii chciał pokazać Boga miłującego, bliskiego ludziom, pełnego empatii, a z drugiej strony uczniów, którzy zawieszeni między entuzjazmem a zwątpieniem – unaoczniają wieczną słabość ludzkiej natury, która chce mieć pewność rozumną. Zmienieni na zawsze Duchem Św., potwierdzali Boga a On był z nimi poprzez cuda, które rozsiewały ziarna PRAWDY na żyzną glebę osamotnionych serc ludzkich.
Marek dał konkretną pewność w swej Ewangelii o Jezusie Bogu żywym-  by Ci, co nie widzieli – uwierzyli.
BÓG ZAPŁAĆ – BARDZO DOBRY I MIŁY CZAS ” RANDEK” z BOGIEM🥰 (Małgosia)

 

Bardzo dziękuje za projekt Marek, wasze zaangażowanie i profesjonalizm.

Skorzystałam z tego projektu i bardzo mnie on zachęcił do dalszego zagłębiania się w Bożym Słowie.

Najbardziej zostaną mi słowa, że Jezus był całkowicie skupiony na zadaniu i na ludziach, że potrafił to połączyć, że koncentrując się na całkowitym wypełnieniu planu Ojca nie pomijał żadnego człowieka. To dla mnie szczególnie cenny wniosek, bo jestem zadaniowcem 🙂

Błogosławię was serdecznie i modlę się aby wasza służba się rozrastała i przez nią Boże Królestwo jeszcze bardziej się powiększało. (Kamila)