Jest możliwy pokój w niespokojnym świecie!

Pan Jezus powiedział do swoich uczniów: “Pokój mój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka.”  (J14,27)

Kiedy czytałam ten fragment zatrzymałam się na słowach: “nie tak jak daje świat, ja wam daję”

Świat w Ewangelii Jana to rzeczywistość, która jest wroga Bogu, która odrzuca Boga i Jego zasady, która odrzuca Jezusa jako Mesjasza. Jak daje świat? Przede wszystkim na zasadzie coś za coś i oczekuje bezwarunkowego podporządkowania. Jak daje Jezus? Hojnie, ofiarnie, bezinteresownie i bezwarunkowo. Pokój, który daje Jezus, to przede wszystkim pokój z Bogiem. Kilkanaście godzin po tym, jak wypowiedział te słowa, konał na krzyżu jako ofiara za grzechy. On umierał zamiast mnie. Zamiast ciebie. Za każdego z nas.

Ten pokój to pewność, że nasze grzechy zostały przebaczone, że Bóg nigdy nie będzie do nich wracał. Ten pokój to pewność, że jest ktoś, kto kocha nas, komu na nas zależy i kto pragnie bliskiej więzi z nami.

Ten pokój jest możliwy dla każdego, kto zaufa Jezusowi, zaprosi Go do swojego serca jako Pana i Zbawiciela. Ten pokój był moim pierwszym doświadczeniem w mojej więzi z Bogiem. Kiedy wiele lat temu w krótkiej modlitwie zaprosiłam Jezusa do swojego serca, pierwsza rzecz, którą poczułam to był właśnie pokój w moim pełnym lęku skołatanym sercu.

Pan Bóg chce dać ten pokój także i Tobie. Chce dać Ci pewność, że nigdy nie będzie wspominał twoich upadków. Chce dać Ci pewność, że zawsze będzie z Tobą i nic was nie rozdzieli. Czy pozwolisz Mu na to, aby wszedł do Twojego serca i przemienił Cię?