Mobilizacja, to wg słownika PWN, pobudzenie do działania.

Co by było, gdyby każda osoba, która ma więź z Jezusem, opowiedziała o Nim wszystkim ludziom, których zna?

Nasi najważniejsi partnerzy w mobilizacji do ewangelizacji to Ruch Światło Życie, Przystanek Jezus i Film Jezus.Tutaj na zdjęciu bp. Adam Wodarczyk, wtedy Moderator Generalny Ruchu Światło Życie opowiada o tym, jaką rolę w jego życiu odegrała książeczka ewangelizacyjna “Czy doświadczyłeś prawdziwej miłości”. Następnie my uczyliśmy jak dzisiaj dzielić się ewangelią. Wspólnie przeprowadziliśmy dziesiątki takich warsztatów.

Jedno z naszych pierwszych ORAE – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji, Tychy.

Przystanek Jezus, tutaj kilkanaście lat pod rząd prowadziliśmy warsztaty o tym, jak dzielić się ewangelią.
Co roku kilkuset młodych ludzi przechodzi przez warsztaty… teraz już nie ma Przystanku Jezus, ale działo się to kilkanaście lat z rzędu.
…a potem dzieli się ewangelią z tysiącami na polach Przystanku Woodstock.
To było w ramach Kongresu o ewangelizacji Ruchów i Stowarzyszeń Archidiecezji Katowickiej. Spotkanie w Tychach.
Pokaz jak może wyglądać rozmowa o ewangelii przy pomocy książeczki „Czy słyszałeś o czterech prawach życia duchowego?”
A tutaj wszyscy ćwiczą to, jak opowiedzieć innym swoją historię o spotkaniu z Panem Jezusem.
To jedno z wielu warsztatów ewangelizacyjnych, które prowadziliśmy razem i na zaproszenie Moderatora Generalnego Ruchu Światło Życie ks. Adama Wodarczyka.
Zdjęcie na koniec warsztatów w Gliwicach, każdy z uczestników dostał wydrukowaną książeczkę „Moja Historia” ze swoim świadectwem i „Czterema prawami duchowego życia”. Tutaj można przeczytać niektóre z nich.
Wspólnie z uczestnikami zorganizowaliśmy projekcję filmu Maria Magdalena. Uczestnicy dzielili się swoimi historiami przemienionego życia.

Tutaj możesz zobaczyć film Maria Magdalena.
A po filmie w małych grupkach dzielili się ewangelią z zainteresowanymi osobami.
Tutaj byliśmy wykładowcami na weekendzie poznańskiej wspólnoty „Genezaret” i mówiliśmy na temat „Co Duch dzisiaj mówi do Kościoła?”
Najbardziej skomplikowane były warsztaty w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kilkuset woluntariuszy ewangelizatorów, kilka języków, potem jeszcze skoordynowanie kilkudziesięciu miejsc do których ich posyłaliśmy w okolicy Krakowa w ramach festiwalu młodych.