Nasza nastoletnia córka miała dużo ❓ pytań o to, kim jest Jezus i co to znaczy wierzyć.
.
Pomyśleliśmy wtedy, że potrzebujemy czegoś, co pomoże czwórce naszych dzieci (od przedszkolaka do studenta) lepiej rozumieć, co dla nas zrobił Pan Jezus na krzyżu i jak to wpływa na nasze codzienne życie.
.
Dlatego do codziennej wspólnej lektury Pisma św. dodaliśmy kilka elementów.
W taki sposób powstał Rodzinny Kalendarz Adwentowy.
️ To jest seria 24 kilkuminutowych filmów, w których:
✅ wyjaśniamy znaczenie jednego ważnego ️ słowa związanego z Bożym Narodzeniem (król, odkupienie, wiara, Anioł itd.)
✅ zadanie do wykonania dla maluszków (przedszkole, początek podstawówki)
✅ temat do rozmowy ze starszymi dziećmi (nastolatek, a może nawet student).
Jeśli chcesz:
❄️przeżyć święta inaczej niż zwykle,
❄️ wzmocnić więzi w Twojej rodzinie,
❄️ pogłębić wiarę
Zapisz się już dziś,
➡️a codziennie od 1 grudnia do 24 grudnia wcześnie rano dostaniesz email z nagraniem.
➡️ A dla tych, którzy chcieliby sami swoim dzieciom opowiedzieć te krótkie rozważania dołączamy również e-booka z tekstem nagrań.
Zajrzyj, poznaj szczegóły – zapisz się i poleć znajomym!
Chcę Wam również podziękować za kalendarz adwentowy. Słowa i filmiki, które codziennie dostaję (drugi mój adwent z Wami) z samego rana „robią” mi dzień. Już przy przygotowaniu śniadania słucham o „słowie”. Wiem, że moja Natalka nie usiądzie i nie wysłucha Was, więc ja w ciągu dnia prowadzę z nią takie luźne rozmowy i wplatam „słowa”. Zadaję pytania i wspólnie z Natalką dochodzimy do sedna przekazu. Fajne w czasie adwentu jest to że nagle znajdujemy czas na rozmowę, budujemy bliskość , wprowadzamy radość i zrozumienie. A wszystko to dzięki Waszemu kalendarzowi.
Bardzo Wam za wszystko dziękuję.
To fragment emaila od Ania z Gdańska, wy też napiszcie (1) jak korzystacie z tych Rozważań? i (2) co się Wam w nich najbardziej podoba? A weźmiecie udział w losowaniu Ewangeliarza Współczesnego. Termin do 15 grudnia!
Również dziękuję za fajną opcję przeżycia adwentu. My różne pory wybieramy na zastanowienie się nad danym „słowem”, czasem rano przy śniadaniu, czasem wieczorem po modlitwie. Ogólnie chodzi o to żebyśmy byli wszyscy razem i wspólnie spędzili ten czas na rozmowie i poznawaniu też siebie. Podoba mi się, że każde słowo wytłumaczone jest prostym językiem, który jest zrozumiały zarówno dla dzieci jak i dla nas dorosłych. Dziekuję Wam bardzo.
Dziękujemy 🙂 SŁOWO ma moc!
Korzystam z waszych filmików i rozwarzan na adwent z dziećmi, ponieważ są krótkie, ale treściwe. Nie ma w nich lania wody i masy niepotrzebnych słów. Lubię taki przekaz zarówno jako mama, jak i nauczycielka dzieci młodszych. Pomocne są pytania pod każdym mailem, oraz lista na telefon. Dziękuję.
Dziękujemy! Czyż Pan Jezus nie używał pytań w Swoim nauczaniu?
Kochani! Jesteśmy wdzięczni za kalendarz adwentowy. Słucham go każdego dnia w drodze do pracy. Wieczorem, gdy wszyscy widzimy się w domu, siadamy i słuchamy całą rodziną, Dzieci oczywiście mają mnóstwo pytań ( i bardzo dobrze). Pomaga nam to lepiej przeżyć czas adwentu i przygotować się prawdziwie na przyjście Pana.
I to wszystko dzięki wam!!! Jesteście wielcy!!
Bardzo, bardzo, bardzo wam za to dziękujemy:)
Dziękujemy! Warto całą rodziną czekać na przyjście Pana!
Bardzo dziękuję Wam za rozważania adwentowe- codziennie przed snem puszczam je dzieciom- bardzo je lubią – są luchają z zaciekawieniem a po rozważaniu króciutko je omawiamy. Uważam że zarówno ich forma jak i długość jest bardzo trafnie dostosowana do dzieci. Fajnie też że macie formę zabawy dla młodszych dzieci i temat do dyskusji dla starszych:).
dziękujemy, nauka przez zabawę, to brzmi znajomo… 🙂
My już w ubiegłym roku planowaliśmy, aby wspólnie z dziećmi skorzystać z przygotowanych przez Państwa rozważań adwentowych, ale skończyło się na pobraniu pliku w pdfie z rozważaniami…tak nas przytłoczył tamten czas, że nie zorientowaliśmy się a połowa adwentu była już za nami…ale mimo, iż nie wzieliśmy w nich udziału udało mi się polecić te rozważania adwentowe innym osobom na grupach dla mam i dostać miłe podziękowania za ich polecenie…W tym roku czas adwentu również przytłacza nas ciągłymi chorobami, ale nie odpuściliśmy tak łatwo…. Oglądamy rozważania w formie filmiku, bo tak jest łatwiej (mimo iż nasze dzieci na co dzień nie korzystają z wysokich technologii) i oczywiście zadanie dla młodszych dzieci jest hitem. Nasi chłopcy aż przebierają nogami jak słyszą o zadaniu..i ich ogromna radość jak słyszą co będą robić….dawno nie widziałam takiego błysku w ich oku. A jak usłyszeli, że będą budować grotę to dopiero była radość! Dziękujemy 🙂
dzięki, budowy groty nic nie przebije … a może ?
Już kolejny Adwent przeżywamy z rozważaniami Słowa. Koło godziny 18.00 dzwoni dzwoneczek wzywający do wspólnej modlitwy i rozważań. Czworo naszych dzieci (od roczniaka do szkolniaka) siada na kanapie i włączamy filmik na dany dzień. Jest cisza i skupienie, żeby usłyszeć to pierwsze słowo, które jest bazą rozważania, a potem Słowo Boże i poszukiwanie tego słowa dnia w wysłuchanym wersecie Pisma Świętego. Filmiki są na tyle krótkie, że dzieci wysłuchują do końca, a potem odpowiadamy sobie na pytanie i odmawiamy krotką modlitwę, albo śpiewamy piosenkę, która nawiązuje do rozważania. Dzieci dodatkowo każdego dnia układają jeden element szopki. Dziękujemy za Słowo na dzień i inspirację do rozważań ☺️
dziękujemy, piosenka – to jest rozśpiewany Adwent!
Dziękujemy Wam Kochani, za przygotowanie prostych ale bardzo głębokich rozważań adwentowych, w których bierzemy udział całą rodziną. Zwykle wieczorem słuchamy Was a rozmowy zapoczątkowane pytaniami przez Was przygotowanymi pogłębiamy później po swojemu, przez co nasze oczekiwanie na Boże Narodzenie dotyka naszych serc. Ten moment kiedy jednoczymy się przy Waszych rozważaniach jest momentem podsumowania całego dnia, począwszy od rorat przez uczynki miłosierdzia, aż do naszych nadziei i ufności pokładanych w Bogu.
Dziękujemy
Z Panem Bogiem
Aneta i Marcin
dziękujemy, jednoczenie się rodziny to jest ogromna wartość!
Na rozważania adwentowe Ani i Piotra czekałam z wielką radością i oczekiwaniami. Cieszyłam się, że wspólnie z mężem i naszymi dziećmi w wieku 9,16,18,21 lat posłuchamy ciekawych rozważań. Jakie było moje zdziwienie, kiedy nasi najstarsi chłopcy nie podeszli z zachwytem do rozważań. Nasz 16-latek powiedział po pierwszym dniu, że on nie będzie tego słuchał, bo jest “długie” i nudne. Miałam dylemat co dalej, przecież chciałam żeby to był wspólny rodzinny czas. Wiedziałam, że to są bardzo wartościowe treści oparte na Piśmie Świętym. I wtedy przyszło natchnienie, aby wydobyć z tych rozważań to co najcenniejsze czyli słowa klucz i cytaty z Pisma Świętego plus pytania a dla najmłodszego propozycję zabawy. I tak wydrukowałam słowa klucz. Wydobyłam z rozważań cytaty z Pisma Świętego (nie wszędzie były, ale wtedy wyszukałam sama te pasujące do danych rozważań) Wydrukowałam i włożyłam do naszego kalendarza adwentowego z kieszonkami.
Każdego dnia wieczorem nasz najmłodszy wyciąga karteczkę ze słowem-klucz i cytatem Pisma Świętego, które samodzielnie czyta. Następnie ja krótko opowiadam własnymi słowami, to co jest w rozważaniach od Ani i Piotra i zadaję pytanie, na które chłopcy odpowiadają. Najmłodszy z udziałem najstarszych wykonuję zaproponowaną w danym dniu zabawę. Czasami jest przy tym dużo śmiechu i zabawy. Po skończonej zabawie i rozmowie, modlimy się wspólnie o sprawy, które mamy w sercu.
Aniu i Piotrze, dziękujemy za Wasze rozważania adwentowe. Są bardzo wartościowe i dobrze przygotowują na przyjście Pana ❤️
Wspaniale, dziękujemy:)
Słuchamy filmików w łóżku przed zaśnięciem 6,7 i 11 lat),podoba nam się różnorodność tematów, że są krótkie i treściwe. W temacie grzech podobał im się pomysł z rzucaniem poduszkami,zaproponowały,żeby to tato w nich rzucał. Z starszymi staram się rozmawiać w wolnej chwili w ciągu dnia,dziękujemy i pozdrawiamy
Słuchamy filmików w łóżku przed zaśnięciem 6,7 i 11 lat),podoba nam się różnorodność tematów, że są krótkie i treściwe. W temacie grzech podobał im się pomysł z rzucaniem poduszkami,zaproponowały,żeby to tato w nich rzucał. Z starszymi staram się rozmawiać w wolnej chwili w ciągu dnia,dziękujemy i pozdrawiamy
Krótkie i treściwe! Tak jest, dziękujemy:)