Jeśli ktoś poszukuje Boga, chce poznać Go osobiście, chce zmienić swoje życie, to rozmowa z taką osobą o Jezusie jest słodka jak miód!

Ale jak znaleźć te osoby? Duch Święty już działa w ich sercach, ale na zewnątrz wyglądają tak jak inni, są w każdej grupie wiekowej, w każdej majątkowej, interesują się przeróżnymi rzeczami, jedni mają dzieci a jedni nie. Co więc zrobić?

Kiedyś pokazywaliśmy Film Jezus na szeroką skalę, ludzie w całym mieście wiedzieli, przychodziło około 10% i potem jakaś część (właśnie ci poszukujący) oddawała swoje życie Panu Jezusowi.  Dzisiaj, teraz to wydaje się tak odległe.

Kilka dni temu odwiedzili nas przyjaciele i zainteresowali się czarnymi skrzyniami. Co tam jest? Projektor do pokazywania filmu Jezus. Chcemy zobaczyć! To proszę! (28 sekund)

Najmłodsze dzieci wytrwały do końca. Kiedy zapytałem, tak jak zawsze to robiłem, na końcu filmu: Kto dzisiaj modlił się, żeby przyjąć Pana Jezusa do swojego serca? Wojtuś podniósł rękę!

A co możemy zrobić dzisiaj, żeby znaleźć poszukujących i opowiedzieć im o Jezusie ?

Proszę zobaczcie moje wyjaśnienie: (2 minuty)

Proste, prawda?

Właśnie to samo robimy teraz na Facebooku. W zeszłym tygodniu powiesiliśmy plakat (post) w miejscu widocznym dla ludzi z Gliwic. Zapłaciliśmy kilka złotych i:

  • zobaczyło go 3,8 tys osób.
  • 1 osoba napisała coś negatywnego,
  • 24 dały uśmiechniętą buźkę,
  • a 87 się zainteresowało i przeczytało dodatkowo artykuł, do którego kierował ten post.

Rozpoznajecie reakcje, o których mówiłem na filmie, prawda?

Dzisiaj ruszamy z drugim etapem. Chcemy zaprosić na ewangelizacyjne spotkanie online tylko te 87 osób. Myślę, że właśnie w tej grupie są osoby poszukujące! Ciekawe ile z nich pojawi się w środę na spotkaniu?!

Proszę módlcie się o tych ludzi. Żeby przyszli, żeby atmosfera była dobra, żebyśmy mogli im czytelnie przekazać przesłanie ewangelii. Żeby Duch Święty poprowadził ich krok dalej.

Proszę módlcie się też o ten projekt. Można plakat (post) wieszać w różnych miejscach, na plakacie mogą być różne treści. Cel to prosty sposób zapraszania ludzi poszukujących bliskiej więzi z Bogiem, którym nikt jeszcze nie głosił ewangelii, do udziału w grupkach ewangelizacyjnych online.

Proszę módlcie się o nas, my też modlimy się o Was w czasie Covida. Pewnie, podobnie jak my macie wrażenie, że jest coraz bliżej. Żeby ta sytuacja przybliżała nas do Pana Jezusa.

Proszę módlcie się o Piotra z Bułgarii, pamiętacie byliśmy tam dokładnie rok temu, Piotr jest w szpitalu na Covid. Czuje się trochę lepiej, nie jest już pod respiratorem i zaczyna dzielić się ewangelią z lekarzami!

Proszę módlcie się o grupkę dla rodziców o budowaniu więzi z dziećmi i przekazywaniu wiary. Już dwa spotkania za nami 🙂

Dziekujemy

Ania i PiotrW
PS.

NASZA MISYJNA DZIAŁALNOŚĆ JEST FINANSOWANA JEDYNIE PRZEZ WAS, NASZYCH PARTNERÓW WSPIERAJĄCYCH. TO DZIĘKI WASZEJ  🙏 MODLITWIE I 💪 WSPARCIU FINANSOWEMU REALIZACJA TEGO  PROJEKTU JEST MOŻLIWA. DZIĘKUJEMY. ❤JAK SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?

PS2.

strona na Facebooku, o której piszemy to: https://www.facebook.com/pytaniadoBogadzisiaj jeśli korzystacie z Facebooka, to możecie ją polubić i obserwować co się dzieje, może będzie tam coś, czym będziecie chcieli podzielić się ze swoimi znajomymi, a jeśli okażą się poszukującymi Boga, to wiecie co się wydarzy… 🙂

Jeden komentarz

  1. Piotrze!!!! To świetny filmik! Usmiałam się do łez:) , oczywiście rozbawiło mnie Twoje wcielanie się w rózne osoby (czy przypadkiem nie ukończyłes tajnych kompletów w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie? :)))) ). Dziekuje 🙂

    luckybea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.