Dzisiaj opowiemy o wyjeździe do Czech, piękny kraj, ale duchowo nie stoi najlepiej
Tym razem zrobiliśmy projekt, który nazwaliśmy Święto Ewangelizacji.
W ramach naszego projektu ewangelizacji w Czechach chcieliśmy wspólnie: Polacy i Czesi wyjść na Ołomuński Stary Rynek i rozmawiać z przechodniami o ewangelii. Sposobem ewangelizacji miało być zadawanie im Zdumiewające pytanie. Wierzyliśmy, że Duch Święty będzie działał i doprowadzi nas do zainteresowanych osób.
Celem tego święta jest pomoc naszemu znajomemu z Czech w założeniu wspólnoty, która będzie działać w oparciu o zasady naszego szkolenia MC2. Nasz znajomy to o. Jan, jest dominikaninem, od wakacji mieszka w nowym dla niego miejscu – Ołomuńcu. Jego pragnieniem jest założenie wspólnoty dla osób poszukujących Boga. To on przygotował plakat zapraszający Czechów do świętowania:
O. Jan od wielu lat wykorzystywał rocznicę ogłoszenia w Kościele Katolickim adhortacji O ewangelizacji w świecie współczesnym do organizowania Święta ewangelizacji. Ten dokument ogłoszony 8.12.1975 roku miał ogromnie pozytywny wpływ na wiele ruchów i wspólnot w Kościele Katolickim między innymi na Oazę.

Oczywiście chętnie przyłączamy się do takich inicjatyw. Tutaj nasz raport z rana z dnia wyjazdu:

Dojechaliśmy, najpierw było krótkie szkolenie, jak zacząć rozmowę, jak kontynuować, modlitwa i wyjście na stary rynek.

Na szkoleniu tłumów nie było, ale wszyscy wiedzieli po co przyszli. Najpierw każdy powiedział nam, co by odpowiedział Panu Jezusowi na Zdumiewające pytanie, a potem przygotowywaliśmy się do rozmów z innymi.
O Jan, który nas zaprosił opowiada o tym wydarzeniu:

Potem jeszcze poza kadrem, o Jan opowiadał, że nasz sposób podoba mu się dlatego, że prowadzi rozmowę do czegoś praktycznego. Co Jezus mógłby zrobić dla ciebie, każdy kto chce rozmawiać będzie miał coś do powiedzenia. Może powiedzieć, że potrzebuje Jezusa, to jest dobry punkt wyjścia.

Podeszliśmy do 22 osób, około połowa chciała rozmawiać. Mieliśmy bardzo różne odpowiedzi, myślę że wiele z nich podobnych do tych w Polsce. Gdzie nie radziliśmy sobie z językiem pokazywaliśmy film z telefonu.
Nasz raport na gorąco:
Prosimy o modlitwę, żebyśmy znaleźli tam ludzi gotowych na coś więcej, na pójście za Panem Jezusem, szczególnie za Adama, takich jak on.  Oraz za tych ateistów, co nam dobrze radzą, dobrze życzą, jeszcze żeby chcieli z nami rozmawiać.
Pan Bóg ma gigantyczny plan odkupienia ludzkości, nadania ludziom wartości, sensu i celu w życiu. W ramach tego planu narodził się Jezus. W ramach tego planu dzielimy się wiarą ze wszystkimi których znamy i wieloma, których nie znamy. O to też chodzi w tych Świętach. Niech będą błogosławione!
Gdybyście chcieli zorganizować takie wyjście ewangelizacyjne w swojej miejscowości – polecamy się, chętnie pomożemy.