Teraz latem różne rzeczy zwalniają, przygotowujemy się do jesieni, ale chcielibyśmy podziękować Bogu za różne rzeczy, które wydarzyły się w czerwcu i podzielić się tym z Wami:

Gruzja

Osoby, które są odpowiedzialne za nasz Ruch w Gruzji. Gia z Gruzji, Mariana z Mołdawii, Piotr i Virgil z USA. Modliliśmy się i planowaliśmy. To jest kraj wielu możliwości. Liczymy na współpracę z innymi wierzącymi i powstawanie nowych wspólnot szczególnie w miejscach, gdzie nie ma jeszcze żadnej. Jak słyszycie w mediach sytuacja polityczna jest niestabilna. Proszę módlcie się, żeby nie była przeszkodą w naszej misji.

Mołdawia

Ania była na weekendzie dla kobiet w Mołdawii. Celem było zapoznanie się z projektem „Motyle”, który pomaga kobietom odkryć i zrozumieć swoją tożsamość w Chrystusie. Zachęciła się do wykorzystania elementów tego projektu na jesiennym wyjeździe dla kobiet.

Od lewej Agata, Gala, Tatiana i Aliona. Agata to córka Tatiany. Gala i Aliona to jej koleżanki z pracy, z którymi dzieliła się ewangelią. Aliona zaufała Panu Jezusowi dwa lata temu i od tego czasu aktywnie dzieli się swoją wiarą, a Gala usłyszała ewangelię ponownie w czasie tego weekendu. Proszę módlcie się, żeby przyjęła Pana Jezusa do swojego serca. (Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz tutaj.)

Czechy

Zostaliśmy zaproszeni na weekend wspólnotowy, żeby jeszcze więcej opowiedzieć o naszych warsztatach MC2 i zachęcić całą wspólnotę do ewangelizacji. Wydaje się, że cel został osiągnięty, ale z konkretnymi planami musimy poczekać do jesieni. Prosimy o modlitwę, żeby w przyszłym roku powstały w Czechach nowe grupki złożone z osób, które szukają Boga.

Rosja

Szczęśliwi są ci Polacy, co z Syberii wracają i Ani się udało. Ania poleciała tam razem z dziewczynami z naszego zespołu Alioną z Mołdawii i Giną z Rumunii, spotkać się z Olgą, pracowniczką naszego Ruchu, z którą systematycznie pracuje przez internet. Poznały lepiej ją i jej męża Iwana oraz ich przyjaciół.

Od lewej Olga, Wasilij i Zoja z wnuczką, Aliona, Ania, Gina. Wasilij i Zoja to emerytowani oficerowie Armii Czerwonej, którzy nawrócili się w latach 90 tych i od tego czasu szeroko opowiadają o swojej wierze innym. Niesamowita jest historia ich nawrócenia oraz tego jak w czasach komunizmu jako pierwsi wierzący w swojej jednostce prowadzili ewangelizację pokazując film Jezus.

Konferencja misjonarzy Mt28

Dobrze jest co kilka lat spotkać się razem, zachęcić do wytrwałości w Chrystusie.

20 lat

20 lat temu
dzisiaj

Po tym wszystkim udało nam się pojechać na kilka dni w góry z okazji naszej 20 rocznicy ślubu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu za te lata, za naszą wspólną więź, naszą rodzinę. Dziękujemy też za osoby, które wspólnie mogliśmy poznać, dzielić się ewangelią czy pomagać wzrastać w Chrystusie. Proszę módlcie się dla nas o kolejne lata razem 😊